Umesto u maju, zgrada biblioteke do kraja godine
У другој половини априла 2018. навршила се година од када је потписан уговор о извођењу радова на реконструкцији и адаптацији бивше зграде Дома војске у Чачку за потребе Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис”.
Уговор су потписали градоначелник Чачка Милун Тодоровић и представници предузећа „Кеј” доо Ваљево које је у јуну прошле године започело радове према идејном решењу архитекте Момира Радишића, а за које је главни пројекат урадио Душан Вуловић.
Иако је било најављено да ће зграда библиотеке бити готова до краја маја месеца, тај рок по свему судећи биће пробијен.
Како најављују из Библиотеке, до краја 2018. нова зграда биће спремна за рад и располагаће свим постојећим одељењима и услугама, али ће укључити и много тога новог: велику и малу салу за програме, галеријски простор, велику читаоницу, одељење за младе, двориште за програме на отвореном, кафе-књижару, електронску читаоницу, собу легата, бесплатан интернет у целоj згради. Биће то најмодернија и највећа јавна библиотека у Србији са свим потребним просторним условима који ће омогућити даљи развој установе и пружање нових савремених услуга какве град величине Чачка заслужује.
Samo nam nisu rekli do kraja KOJE godine, ahahah
tugica
Interesuje me hoće li se naplatiti penali zbog kašnjenja sa izvodjenjem radova valjevačkoj firmi KEJ?
Ako bude do maja iduće godine, dobro je….
Manje senzacionalizma a vise cinjenicnog izvestavanja. Zavrsiti gradjevinske radove i otvoriti biblioteku za rad dve su vremenski udaljene situacije.
Nece je gradjevinski zavrsiti ni u maju. Jos je nisu ni ozidali a radovi u unutrasnjosti trajace dva – tri meseca minimum
Nepotrebno je praviti dodatne kvadrate u strogom centru grada.
Arhitekte bi kreirale funkcionalniju i lepšu zgradu na komotnijem prostoru.
Ne troše se tolika sredstva siromašnih građana na zdanje kome nije moguće prići, sem jednosmernom i zagušenom uličicom.
Valjalo bi ubuduće izbegavati malograđansko i politikantsko besomučno zidanje u centru zagušenog gradića.
Mislim da su gabariti starog objekta bili i više nego dovoljni za potrebu biblioteke, posebno u društvu gde usluge iste koristi 7% stanovnistva. Boga pitaj sta ce sve u ovu zgradurinu da naguraju.