Šta je to razgraničenje?
Svakog dana, na desetine puta, u medijskim prilozima građani Srbije mogu čuti da se predsednik Srbije Aleksandar Vučić zalaže za razgraničenje Srbije od dela svoje teritorije, na kome je svoju samostalnost proglasilo nešto što sebe zove Republika Kosovo.
Ni novinarima koji pišu i objavljuju nameru predsednika da se razgraniči od Kosova, ni akademicima u Srpskoj Akademiji nauka, ni vladikama u Sinodu SPC, ni srpskoj Vladi, ni poslanicima u Narodnoj Skupštini, ni više i ni manje važnim akterima na političkoj sceni u Srbiji, ni članovima SNS-a, a ni građanima Srbije nije jasno niti im je predsednik ikada rekao, razjasnio, objasnio, obrazložio šta smatra pod razgraničenjem Srbije i Kosova. Kako do toga doći, kako bi to trebalo da izgleda u praksi, šta bi popsle razgraničenja bila teritorija Srbije, a šta teritorija Kosova …
Ono što je nepoznanica za građane Srbije, izgleda da nije tajna za Zapad i Istok, pa predsednik SAD poručuje da podržava dogovor Srbije i Kosova oko razgraničenja, a prijatelj sa Istoka kaže da će podržati svaku odluku Srbije. Evropa je podeljena, pa ima onih koji ideju razgraničenja podržavaju, a ima i onih koji su apsolutno protiv novih promena granica na Balkanu.
Evo i kako neko ko je dobro obavešten, ko nije neprijateljski raspoložen prema Srbiji iako dolazi iz Hrvatske, ko nije ostrašćen a odlično poznaje istorijske činjenice razmišlja i govori o razgraničenju Srbije i Kosova po ideji Aleksandra Vučića.
U emisiji Novosadske TV „Suočavanje“ u septembnru ove godine gostovao je Goran Šarić teolog i istoričar iz Rijeke, a tema je bila „Balkan i tajne politike moćnih“. Evo izvoda iz emisije:
________________________________________________________________
Razgraničenje je priznavanja Kosova i Metohije kao nezavisne države ,…. prosto !!!
Šariću, kome pričaš? Krezubim naprdnjacima(59%)?