Novi broj Čačanskih novina
Od danas je u prodaji novi broj Čačanskih novina, u kojima, između ostalog, možete pročitati:
Opštenarodna meteoropatija
Gadna je droga ta vlast, naročito ako te zadesi u nekoj kvazi državi poput Srbistana. Pod njenim uticajem čovek, pa bio predsednik države, premijer, gradonačelnik, direktor škole, predsednik mesne zajednice, kućnog saveta… često izgubi kontakt sa realnošću Kao da se najeo bunike, gljiva ludara ili ga voze meskalin i LSD. Naprosto, kada se iksanu desi vlast, on umisli da je iznad svega. Iznad ljudi, zakona i Boga! Pa zato valjda i nema ničeg neobičnog u svemu što se poslednjih dana dešava u čačanskoj OŠ Ratko Mitrović…
Prosvetno-pravni skandal u OŠ “Ratko Mitrović”
Podsmevanje zakonu i zdravom razumu
Protivzakonitom odlukom da dotadašnji direktor Mošo Nikolić, koji podneo zahtev za penzionisanje bude imenovan za vršioca dužnosti direktora ove škole, Veće i Odbor su razuverili sve koji su do sada naivno verovali da je svojevremeni povratak iz penzije i imenovanje na funkciju direktora OŠ Sveti Sava, aktuelnog gradonačelnika Vojislava Ilića, vrhunac apsurda. Na svu sreću Prosvetna inspekcija Gradske uprave za inspekcijski nadzor, koja je na zahtev SOČ, izvršila vanredni upravni nadzor u OŠ “Ratko Mitrović”, nije imala dilema kada je reč o zakonitosti odluke da bivši direktor Mošo Nikolić bude imenovan na funkciju vršioca dužnosti.
Crna bresnička jesen ipak nije zaboravljena
Kvadratura duša
Dvadeseti vek obeležen je ratovima koji su zauvek izmenili demografsku sliku Srbije. Međuopštinski istorijski arhiv iz Čačka, u četvrtak 29. januara u Osnovnoj školi Đeneral Marko Đ. Katanić u Bresnici, predstavio je svoj, prošle godine započet projekat, “Vek stradanja” koji ima za cilj da od zaborava otrgne tragične porodične ispovesti i brojna, a nepoznata arhivska dokumenta, vezana za Prvi i Drugi svetski rat, kao i Nato agresiju 1999. godine
Na dva točka okolo – naokolo po Karpatima
Susedi o kojima smo tako malo znali
Ako je putovanje na motociklu zemljama istočne Evrope predstvljalo svojevrsnu avanturu i lutriju, budući na javašluk koji je vladao na putevima bivših članica Varšavskog pakta, danas je situacija sasvim drugačija. Za razliku od Rumunije u koju smo nekada putovali kako bi za male pare osamdesetih kupovali hranu, kineski pamuk ili gorivo i cigarete kao što je to bio slučaj devedesetih, današnja Rumunija je zemlja u kojoj mnogo toga zavređuje pažnju, a što tokom poslednjih godina privlači sve veću pažnju ne samo turista iz Srbije već iz cele cele Evrope…