Laserska epilacija: Najbolje rešenje za trajno uklanjanje neželjenih dlaka
Već više od jednog veka oba pola vode svoje borbe sa neželjenim dlačicama na licu i telu. Od brijanja do bolnih depilacionih sredstava, gotovo svako od nas je prošao kroz ličnu torturu redovnog odstranjivanja dlačica sa regija na kojima nam nisu toliko poželjne. I kada pronađemo metodu koja nam je relativno bezbolna, ili vremenski dovoljno dugo efikasna, retko dolazimo do trajnog rešenja, gubeći na taj način mnogo dragocenog vremena na ovaj vid samouređivanja u pravilnim vremenskim intervalima. Upravo zbog rastuće potrebe za efikasnim i trajnim vidovima epilacije, industrija lepote razvila je do sada najefikasniji i najsavremeniji način uklanjanja nepoželjnih vlasi – lasersku epilaciju. Predstavljamo vam sve prednosti i pojedinosti ovog metoda uklanjanja dlaka.
Šta je laserska epilacija?
Laserska epilacija je jedan od najnovijih metoda odstranjivanja nepoželjnih dlaka sa našeg tela. Njena ključna prednost u odnosu na ostale metode je u tome da je ona kompletno neinvazivan tretman a njegovo dejstvo je trajno. Sama procedura traje veoma kratko, a najsavremeniji laser centri obezbeđuju i hlađenje tretiranih regija čime se ova procedura svodi na gotovo bezbolnu.
Kako deluje?
Efikasnu lasersku epilaciju možemo primenjivati na najrazličitijim delovima tela – od lica, preko prepona, nogu, grudnog koša i leđa do stomaka. Podjednaku efikasnost pokazuje na različitim regijama tela. Laser se usmerava u sam folikul dlake. Supstanca na koju se laser usmerava je melanin, koji daje pigment našim dlačicama. Melanin apsorbuje fotone – svetlost laserskog snopa, čime se oslobađa toplota. Ova toplota deluje na folikul dlake tako što ga uništava čime se sprečava dalji rast dlake. Folikuli koji su u fazi rasta su najpoželjnija meta lasera i njihovim uništenjem rast dlake se sprečava trajno.
U fazi rasta se u svakom trenutku nalazi 70 – 90% naših dlaka, i zato je ceo proces o kome govorimo toliko efikasan. Ipak, kako bi se delovalo i na one vlasi koje u datom trenutku nisu u procesu rasta, preporučuje se 4 do 5 tretmana u seriji, za osobe svetlijeg tena i vlasi. Razmaci između serijala epilacija mogu varirati u rasponu od 4 do 8 nedelja. Ukoliko se dlake nakon tretmana i pojave, one su najčešće veoma tanke i svetle i ponovljenim tretmanom se mogu u potpunosti ukloniti.
Koji su njeni benefiti?
Za razliku od drugih metoda, od laserske epilacije gotovo nikada ne nastaju upalni procesi na koži niti se može stvoriti urastanje dlaka, a izostaju i alergijske reakcije koje su česte u slučajevima depilacija različitim kremama i voskom. Ovim metodom trajno odstranjujemo dlake, a već nakon prvog tretmana ih značajno proređujemo. Na ovaj način rešavamo i higijenske i estetske probleme koji nastaju usled neželjene maljavosti. Takođe, laserska epilacija leči folikulitis – urastanje i upale u folikuli dlake usled kojih nastaju čirevi i bubuljice.
Kada ne sme da se primenjuje?
Premda veoma efikasni, tretmani laserske epilacije se preporučuju u periodima kada je sunčeva svetlost slabija, idealno u jesen ili na zimu. U izuzetnim slučajevima, kada se pacijent veoma malo izlaže suncu, laserska epilacija se može obaviti i na leto ili proleće, ali je tada obavezno koristiti zaštitni faktor +50 pri svakom izlasku napolje. Laserska epilacija takođe se ne preporučuje trudnicama i osobama obolelim od epilepsije. Stanja kože takođe mogu da budu faktor zbog kojih se tretman odlaže – on se ne preporučuje ukoliko vam je koža pod upalnim procesima, ukoliko je osunčana jer se tako mogu stvoriti opekotine ili ukoliko imate sveže povrede i neki infektivni proces.
Sada kada smo vas opskrbili znanjima o tome kada možete da pristupite laserskoj epilaciji, koliko ona traje, na koji način deluje i kakvi su njeni efekti, možete se prepustiti jednom od najbitnijih procesa – odabiru adekvatnog laser centra koji koristi najsavremenije tehnologije i uliva vam poverenje. Odstranite nepoželjne dlake jednom za svagda i uštedite dragoceno vreme svog života tako što ćete zaustaviti rast vlasi.
______________________________________________________
Најефикасније је шурење врелом водом.