Prvo priznanje za čačanski Naučno-tehnološki park
На Међународној конференцији „Улога пословних инкубатора у пружању услуга МСП“, у организацији Министарства привреде и ЕУБИД пројекта који финансира Европска унија и циљу развоја пословних инкубатора, чачански Научно-технолошки парк (НТП) добио је специјалну награду НТП у настајању.
Циљ конференције је подршка у пословним активностима и услугама пословних инкубатора и НТ паркова у Србији, кроз размену искустава о најбољим праксама, умрежавање и развој партнерстава. На конференцији су представљени резултати Студије о актуелном стању пословних инкубатора у Републици Србији. Осим представника више од 35 иницијатива у области пословних инкубатора и научно-технолошких паркова у Републици Србији, конференција је окупила и представнике пословних инкубатора из Европе, министарстава, агенција за подршку МСП, универзитета, као и институција и фондова за финансијску подршку старт-аповима.
— Научно технолошки парк Чачак је добио признање за „Најбољи технолошки парк у настајању“. Анализари су скоро све пословне инкубаторе и научно-технолошке паркове у Србији. Посетили су и нас, сагледали наше капацитете и потенцијале за развој, разговарали са нама и дали нам предлоге како можемо да унапредимо наше услуге и сервисе. На завршној конференцији 20. новембра уручили су нам признање. Упознати су са свим нашим активностима и нашим плановима које имамо са Градом и Владом Србије и намерама да се још више уложи у подизање наших капацитета, нову зграду и опремање Стартап центра. Ту смо да створимо услове да млади, привредници који су већ сазрели, покрену производну делатност у оквиру НТП-а — наводи директор Научно-технолошјког парка Мирко Пешић.
Он је подсетио да је у току израда идејног решења за пројектовање и изградњу зграде у којој ће се наћи Научно-технолошки парк и Стартап центар, док би изградња могла да почне следеће године. Како је рекао, објекат ће се налазити на простору некадашњег Техноса.
— То је процес који је покренут 2017. године. Објекат ће имати површину од 3.600 м2, биће функционалан и атрактиван за рад, за креативне компаније, енергетски ефикасан. Циљ је да сви ти трошкови пословања и опреме буду ниски како би наше услуге и сервиси имали што нижу цену — наводи Пешић.
У Иновативном стртап центру који се налази у Дому културе тренутно послује шест тимова који уз помоћ НТП-а развијају своје пословне идеје, али тај број ће се ускоро повећати јер се појавила група од десет младих људи који имају жељу да развију своје пословне идеје.
Стартап центар у Дому културе ради од понедељка до петка, од 8 до 20 часова, а суботом од 8 до 14 часова.
Čestitke Direktoru NTP-a Čačak Mirku Pešiću i njgovom timu na značajnom priznanju.Neka samo nastave tako i jednog dana postanu nakbolji NTP u Srbiji!
Biće potrebno proći kroz komunalac da bi se ušlo u moderan NTP.
Genijalno.
Nova zgrada na toj lokaciji je prilika da se oživi stara industrijska zona! Po planovima, tu treba na prođe nastavak Nemanjine ulice! Možda je Komunalac tamo višak!