Prethodni članak
16 godina od NATO bombardovanja
САОПШТЕЊЕ ДСС ЧАЧАК ПОВОДОМ 16 ГОДИНА ОД НАТО БОМБАРДОВАЊА
Пре тачно 16 година, Аврам Израел нам је језивим звуком завијајућих свирена саопштио да је „Милосрдни анђео“ дошао у Србију.
Колико је био „милосрдан“ схватили смо у наредних 78 дана. Током три месеца свакодневног бомбардовања градова и села, погинуло је 89 деце и више од 3.000 одраслих, а рањено око 13.000 људи.
ВЕЧАН ИМ ПОМЕН, а нама обавеза да 24. март `99. године никада не заборавимо, ни ми, нити наши потомци.
Србија је тада, без одлуке СБ УН бомбардована пуних 78 дана.
Бројке страдалих не обухватају преминуле од леукемије и других малигних обољења изазваних закаснелим дејством бомби са осиромашеним уранијумом.
У 2.300 ваздушних удара широм земље, срушено је 148 стамбених објеката, 62 моста, оштећено 300 школа, болница и државних институција, као и 176 споменика културе.
Уништена је трећина електронских капацитета земље. Бомбардоване су две рафинерије нафте са тешким еколошким последицама.
Према налазима економских стручњака директна штета од бомбардовања износила је око 30 милијади долара. Индиректна је и много већа.
По престанку бомбардовања, а након успостављања међународне управе на КиМ, више од 200.000 Срба је протерано са Косова и Метохије.
Наш Чачак је бомбардован 47 пута.
Живот је изгубило 6 људи:
- априла (Милева Кувељић и Богдан Проковић),
- маја (Наско Ристић, Милош Јовичић, Драган Обренић, Велија Џемаиловић).
Тешко су рањена још 22 лица.
23 пута су бомбардована предузећа:
- „Слобода“ (5 пута, 52 пројектила),
- „ЦЕР“ (6 пута, 9 пројектила),
- „Технички ремонтни завод“ (5 пута, 18 пројектила),
- „Механизација“ (1 пројектил),
- „1.октобар“ (1 пројектил),
- „Петролгас“ (1 пројектил), и
- ТВ предајник на Овчару (4 пута, 10 пројектила),
- 24 пута била бомбардована села у Чачанском крају
(Катрга, Прислоница, Мрчајевци, Милићевци, Ракова, Мршинци, Доња Трепча, Качулице, Остра, Бресница, Горња Горевница, Љубић и Трнава).
- Уништено је или оштећено око 2.500 објеката.
Наша обавеза је и да се данас, 16 година након овог суровог рата запитамо ГДЕ СМО ДАНАС и да ли је НАТО агресија на Србију уопште и престала. Нажалост, НИЈЕ! Доказ томе је и недавна посета Тонија Блера, злочинца који је бомбардовање Србије назвао „цивилизацијском борбом против варвара“. Поред тога, Влада Републике Србије је 20. децембра 2014. године усвојила ИПАП (Индивидуални Акциони План Партнерства), након чега је он 15. јануара верификован и од стране НАТО-а. На крају је 18.03.2015. године у Бриселу уследило и потписивање овог документа од стране Министара Братислава Гашића и Ивице Дачића, и генералног секретара НАТО-a Јенсa Столтенберга. Овај споразум иначе представља највиши ниво сарадње једне земље са НАТО пактом, па се логично поставља питање: ПАМТИМО ЛИ или ЗАБОРАВЉАМО?
________________________________________________________________________________________
Na poslednje pitanje treba da odgovore svi koji su u SNS-u i SPS-u u Cacku i prilikom politickih vesti burno raspravljaju
Na vlasti su 1999. bili: Nikolić, Vučić, Dačić, Jorgovanka, Maja Gojković, Mrkonjić, Škundrić, Mirović.
DA ZNAJU MLADI KOJI NE PAMTE!
Svaki komentar je suvišan, a žrtvama večna slava!
OVI NA VLASTI SU SIGURNO VOLELI DA IH BOMBARDUJU .O CEMU VI PISETE. PODSETITE MALO NA SUMARICE I 7000 STRELJANIH PA JOS MALO NA JASENOVAC PA NA KRALJEVO CINI MI SE DA SU I TADA BILI NA VLASTI OVI Iz SNSa
A sta su radili po Kosovu tih godina? Sad otkopavaju grobnice i nalaze hladnjace koje su sami tamo zakopali pre 20 godina. Da u ovom narodu ima imalo morala, takvi zlotvori poput radikala i socijalista ne bi dobili jedan jedini glas, kamoli pobedili na izborima.