Atletski stadion otvorena za sve sportiste i rekreativce
Mladi čačanski atletičari imali su danas priliku da prvi isprobaju atletski stadion čija rekonstrukcija je nedavno završena.
Nakon što su istrčali prvi krug, mladi atletičari nisu krili oduševljenje, uz poruku da će sada rezultati biti još bolji.
“Svi smo dugo isčekivali da staza bude gotova, uslovi su odlični i mnogo će mladih doći da trenira. Uslovi za pripreme pred takmičenja biće odlični, mislim da čemo samo dobre rezultate donositi”, poručila je atletičarka kluba ČAAK Ivana Ilić.
Mladi atletičar Ognjen Nikolić kaže da će staza snačiti svim sportistima, a naročito atletičarima.
“Malo su kasnili radovi, ali na kraju to čekanje se isplatilo. Istrčao sam jedan krug i fasciniran sam”, rekao je Nikolić.
Dok su radovi trajali na stazi, atletičari su trenurali oko staze, skejt parka i na Spomen parku.
“Bilo je malo teže zbog toga što smo trčali po betonu, a sada kada smo istrčali prvi krug bilo je odlično. Sada ćemo mnogo bolje rezultate postizati”, istakao je atletičar kluba ČAAK Vuk Grujić.
“Pre smo trčali po betou, ali sada nam je mnogo lakše”, naglasila je mlada atletičarka Đurđa Đokić.
U rekosntrukciju atletskog stadiona grad Čačak je uložio 70.000.000 dinara.
Urađeno je svih osam kružnih staza, sektori sa borilištima, kišna kanalizacija, nova rasveta.
Nakon što je završeno obeležavanje, staza će narednih dana dobiti odgovarajući sertifikat.
Radno vreme atletskog stadiona je od 05.00 do 23.00 časa, a dostupan će biti kubovima, odnosno profesionalnim sportistima, kao i rekreativcima.
Na ulazu u stadion postoje određena uputstva i pravilnik, a objekat će 24 sata biti pod nadzorom čuvarske službe.
Svaka cast, predivno. Sad treba uraditi rekonstrukciju borceve hale i izgraditi zapadnu tribinu gradskog stadion. Cacak svakim danom postraje sve lepse mesto za zivot. Nismo mi gradjani drugog reda i nasa deca zasluzuju zatvoreni bazen i ostali „luksuz“ koji imaju beogradska deca. Mozda ne izgleda tako ali ovo je ulaganje u buducnost. Znam da ima mnogo problema u gradu sa vodom, kanalizacijom, rupama na ulicama, strujom….. ali ako mislimo da prezivimo kao grad moramo mladima da napravimo sadrzaje koje ce imati i u Beogradu. Sportske objekte, zatvoreni bazen, univerzitet, pozoriste, bioskop, plazu, biciklisticke staze, staze za setnju, parkove…..svaka sitnica znaci bolji i lepsi grad koji ce privlaciti ljude da ostanu ali i da dodju sa strane da ovde zive. Pogledajte novi bulevar Vojvode Putnika, tu je do pre neki mesec bila vrzina, neke kucice, stracare, magacini a sad je milina proci autom onim delom grada. U Cacku se gradi na sve strane ali moja licna zamerka je sto se sve gura u centar grada gde guzve postaju sve vece i nesnosniije. Stambene zgrade bi trebalo praviti van centra, takodje bii trebalo u neko dogledno vreme izmestiti SUP i sud iz centra grada. Da sam ja vlast platio bih Nemcima da urade urbanisticki plan grada Cacka i da se sve naredne vlasti pridrzavaju toga narednih 100 god. Razumem ja da kapital diktira izgradnju, to je svuda u svetu ali mora da ima neki red.
Šta bi, Pulsar, sa 1000 zaposlenih čačana? Imaš obraza da se javljaš.
Staza je izgradjena u ona vremena….koja su bila i graditeljska vremena…
Održavanje nam nikad nije bila jača strana.
No red je da se obnovilo, ali baš posle toliko najava prošlih godina, sadaneke…
Stvarno lepo, korisno.
Pre nekoliko godina, polovinom maja na ovom prostoru voda je bila preko metra dubine.
Svaka poplava, pa i manjih razmera, bi obezvredila velike, uložene, narodne pare i trud izvođača.
Alisa, ako tako razmisljas onda ne treba nigde nista praviti jer svakog casa moze da udari zemljotres i sve da porusi. Mose da se jednostavno ozidati armirani betoski zidic od metar visine koji bi zastitio sve objekte u SC Mladost.
Tako je. Dozvola se ne može dobiti bez statičkog proračuna koji garantuje otpornest zgrade na potrese pri tačno definisanim Rihterima.
Urbanizam, nadzorni organi, građevinska inspekcija i dr. upravo postoje da se ne bi gradilo u zonama gde to nije dozvoljeno, a pogotovo ako se tu troše velike zajedničke pare.
U Čačku ovih jutara, ekipa momaka koji honorarno rade civilnoj zaštiti grada, izlazi na teren zbog šteta od nabujalih voda.
Ništa vam ne kazuju meteo alarmi pa ni bojazan za naselje Jaša Tomić koje je pre neku godinu čitavo bilo pod vodom, a od jutros mu preti Tamiš.
Ima li ima iko da je protiv izgradnje i obnove objekata,pogotovu objekata za mlade. Pozdravljam obnovu atletske staze i ulice 10. Medjutim očigledno se to ovde zloupotrebljava kao predizborna propaganda. Takođe pošto je to rađeno delom i od mojih para,dajem sebi za pravo ,da pitam za potrošeni novac. Odnosno zašto je skuplja obnova nego što je projektom zadato i koliko mene i građane košta kašnjenje od 6 meseci završetka staze. Što se ulice 10 tiče 30godina je u planu i nesporno da je rasteretila saobraćaju centru. Ipak bih pitao zašto je odstupljeno od projekta, tj zašto je „iskrivljena“, da li su time štićeni neči interesi (objekti) i zašto nije završena do kraja(kafane Proleter),odnosno zašto je se i sa njom kasnilo više od godinu i po dana i kliko to košta nas u Čačku. Naravno interesuje me i što se zatvoren bazen (zasad samo nacrtan) planira na imanju instituta, koji je decenijama bio zabranjena zona. Da li što je blizu bioskopa Sutjeska, kkoji nije bioskop. Pitanje je i kad će Čačak imati bioskop u21 ili 22 veku. Ovo su samo neka pitanja za čačansku decu,kako reče jedan od komentara, čisto me zanima…….
Radno vreme? Sine, to vi vaše brđane dođoše iz Prijepolja i Priboja ograničavajte, ja ću da ulazim na atltski stazu da trčim kad hoću!
I Marakana je građena od tvojih para, pa kada budeš hteo skokni da odigraš fudbalsku utakmicu sa društvom ako ga imaš, isto tako skokni do Arene na jedan basket, jer toliko si valjda do sada dao svog novca za izgradnju ove države da možeš da uđeš gde hoćeš i kada hoćeš… Uzgred da ti kažem da je socijalizam i „naše“ davno prošlo, a ovde realno treba uvesti i radno vreme i naplatu korišćenja, jer zbog takvih kao ti mora da se plaća obezbeđenje pa čisto da ne ide „od naših para“ kako ti kažeš.