Uskoro aplikacija za kvalitet vazduha u Čačku (VIDEO)
Grad Čačak i resor ekologije poslednjih meseci radi na izradi aplikacije za mobilne telefone koja će omogućiti građanima da u svakom trenutku znaju kakav je kvalitet vazduha u gradu.
“Radimo na razvijanju aplikacije koju će moći da koriste građane na mobilnim telefonima. Putem aplikacije moći će u svakom trenutku da prate kvalitet vazduha, a podaci će stizati sa naših mernih stanica. Zavod za javno zdravlje će davati preporuke preko sredstava za javno informisanje kako da se građani ponašaju kada je vazduh zagađen, da li i koliko da borave na otvorenom. Grad Čačak merenja vrši na visokofrekventnim saobraćajnicima, u centru grada, dok recimo Sarajevo ima dva merna mesta u centru, dok su četiri na rubnim delovima grada, nemamo graničnu vrednost već se podaci daju u realnom vremenu”, izjavila je za jutarnji program Televizije Nova pomoćnik gradonačelnika za zaštitu životne sredine Mirjana Đoković.
Ona je najavila da će najveći deo novca prikupljen od ekološke takse sledeće godine biti izdvojen za subvencije u oblasti zamene stolarije i postavljanje izolacije, što bi trebalo da bude stimulans građanima da pređu sa fosilnih na ekološki prihvatljive energente.
Da bi došli do čistijeg vazduha neophodno je i zelenilo. U okviru projekta „Zeleni pojas Čačka”, u rubnim zonama grada, na pet lokacija, ovih dana sade se nova stabla drveća. Najviše sadnica posađeno je u reonskom parku u Atenici, kod Crkve svete Marine.
“Svake godine naš grad bude bogatiji za 1.000 stabala, a sa tim aktivnostima nastavljamo i ove godine u saradnji sa reosornim ministarstvom. Grad je izdvojio nešto preko million dinara, dok je Republika izdvojila 3,4 miliona. Dobili smo 372 nove sadnice koje smo zasadili u rubnim delovima grada. U reonskom parku u Atenici koji ima preko 70 ari i koji će u neko dogledno vreme dobiti neko ime, o čemu če odlučiti građanji na proleće u anketi, nalazi se 206 sadnica, posađen je 51 četinar i 155 lišćara. Sadnice su odlične i sada je potrebno da svi mi brinemo o njima. O tome će brinuti Gradsko zelenilo, ali očekujemo pomoć i aktivnosti škole Sveti Sava koji ima odličnu ekološku sekciju, ali i komšije”, apeluje Mirjana Đoković.
Oni se i na ovakvim stvarima tale sa nekim!!!
Razne aplikacije postoje za merenje kvaliteta vazduha u celom svetu gde su i podaci sa vaših mernih stanica. Umesto što trošte novac poreskih obveznika na gluposti i direktno gurate novac u nečiji džep, zabranite prodaju jalovine, koju promovišete kao ugalj, napravite kampanju za prelazak na manje štetne energente, edukujte ljude, krenite sa ozbiljnim recikliranjem, revitalizujte reku koju ste uništili i prestanite da se pravite ludi kao da je sve u najboljem redu….Ova aplikacija može da služi samo vama da na nju postavljate podatke koji vama odgovaraju što ste do sada i radili, nesposobni da učinite bilo šta. Ukratko, LAŽETE narod a o samoobmani ćemo drugi put……
👍👍👍💪 Pravi odgovor drugar!
Bravo za komentar, od prvog slova do tački na kraju sve tačno.
знате да нико тој апликацији неће вероват. Не бацајте паре
Ti ces da razvijes aplikaciju sigurno ali koju….
Idi spremaj ajvar o zimnicu vezi kecelju kakva ekologija..mm
Ti ces da razvijes aplikaciju sigurno ali koju….
Idi spremaj ajvar o zimnicu vezi kecelju kakva ekologija..