Заједничка борба државног и цивилног сектора против насиља у породици
Дана 13. маја 2022. године, у Великој сали Скупштине Града Новог Сада одржана је трибина под темом „Важност породице и насиље као негативна појава“.
Организатори трибине, Струковно удружење полиције „Др Р. А. Рајс“ и Удружење жртава насиља у породици „ХАЈР“, окупили су истакнуте стручњаке у овој области из државних органа и представнике невладиног сектора. На трибини су сумирани разултати досадашњег рада институција и размењена искуства невладиног сектора са градским и покрајинским институцијама у Новом Саду.
Пошто је повод за трибину био 15. мај који се обележавао као Међународни дан породице, организатори су имали за циљ да скрену пажњу на то колико је важно неговати добре и здраве породичне односе, како не би дошло до насиља, и да укажу на досадашње пропусте институција.
На трибини су говорили стручњаци Министарства унутрашњих послова, Основног јавног тужилаштва у Новом Саду, Центра за социјални рад Града Новог Сада, директорка Канцеларије за инклузију Рома у Новом Саду, госпођа Љиљана Михајловић, представници невладиног сектора, адвокатица Ивана Ромић и психолог Александар Стевановић. Специјални гост трибине је био чувени психијатар, професор доктор Јован Марић. Трибину је отворила саветница градоначелника, госпођа Љиљана Коковић, док је модератор био глумац и првак Позоришта на Теразијама, Слободан Стефановић.
Председник Главног одбора Струковног удружења полиције, Бобан Павловић, позвао је све грађане који трпе насиље или знају да неко то доживљава, да пријаве, и указао на то да треба да имају поверења у све институције које у томе поступају.
Нико не треба да трпи насиље, а морална је одговорност свих нас да га пријавимо уколико га уочимо у окружењу. На тај начин ћемо заједно спречити појаве које штетно делују на породичне односе, а посебно на развој наших најмлађих чланова, наше деце, истакао је Бобан Павловић.
Уз подршку руководства Града Новог Сада, послата је јасна порука свим грађанима да негују добре породичне односе, да их сами уређују и да заједно учествују са државним органима и невладиним сектором у борби против насиља.
_______________________________________
Prijavili smo u Čačku,nasilje nad bolesnom osobom,ometenom u razvoju,nasilje:ekonomsko,psihičko i drugi vidovi nasilja,to i dokazali,kažnjeni smo mi od strane suda,što smo prijavili slučaj a počinioci nagrađeni od strane problematične sudije.
Koliko mi je poznato,u vezi ove osobe ometene u razvoju,saučesnik u tom nasilju je bila indirektni saučesnik,socijalna radnica,Čačak,ona je i bila prijavljena javnom tužiocu,ali je sve zataškato,vrana-vrani ne vadi oči !
Nasilje doprinose i oni koji nasilje treba da spreče,invalid prve kategorije je bio korisnik narodne kuhinje,dok je mogao davati reket na godišnjem nivou od 200 eura,kada više nije mogao davati reket,gubi pravo narodne kuhinje i tada doživljava nasilje strašnih razmera,krivac između ostalih soc.radnica,napravila je mučeniku pakao od života ..