Додељена подстицајна средства пољопривредницима
У великој сали Дома културе, градоначелник Чачка Милун Тодоровић је свечано доделио уговоре о подстицајним средствима за пољопривреднике. Уговоре је потписало 419 пољопривредних произвођача.
Ове године за субвенције пољопривредницима из градског будџета издвојено је 67.500.000, што је за 7.100.000 више него протекле године. Иначе, локална самоуправа је ове године за различите потребе пољопривредника и пољопривредне производње издвојила 80.200.000 динара.
Пољопривредни произвођачи добили су субвенције за 17 нових трактора, 300 различитих машина и прикључака, а 25 пољопривредника купило је земљиште уз подстицај Града, што је највише до сада.
Пољопривредницима се обратио градоначелник Чачка Милун Тодоровић, истичући да док је доброг и здравог пољопривредника биће здрава и Србија.
– Пољопривреда и пољопривредник је највећи понос Србије. Пољопривредник је највећа фабрика под отвореним небом, али увек подложна разним изазовима, од суше, преко кише, града или мраза и свега осталог што ви боље знате од мене. Наша је жеља да вас подстакнемо да што више инвестирате у нове системе и технологију, како би олакшали себи посао, који је тежак, мукотрпан и вредан поштовања. Посебна захвалност женама, мајкама, ћеркама, које су стуб куће, поред свих обавеза које имају на пољу. Зато се трудимо и да вртиће и школе реновирамо на селу, како би услови били што сличнији онима у граду – рекао је Тодоровић у свом обраћању.
Он је за следећу годину најавио да ће Град увести још једну меру за олакшицу пољопривредницима, а то је 50 одсто финансирања вештачког ђубрива. Како је градоначелник истакао, у разговорима са пољопривредницима, дошло се до закључка да је то једна од субвенција која им је сада веома потребна.
Поред издвојених средстава за субвенције, у области пољопривреде је из градског буџета финансирано четири и по милиона динара за противградне ракете, 4,2 милиона за награде за противградне стрелце, као и 400.000 динара за гориво за стрелце. Упркос чињеници да је заштита испаљивањем противградних ракета, како се деценијама уназад показало, крајње неефикасн начин противградне заштите, актуелна градска власт, као и све претходне у Чачку, и даље одваја милионе из градског буџета за ову намену.
Савете стручњака да је противградна мрежа далеко ефикаснији начин заштите пољопривредних култура нико не слуша. Ни пољопривредници чији усеви страдају, ни локална власт која расипа новац грађана.
Осим за све наведено, издвојен је новац за Агрономски факултет и Институт за воћарство, као и за представљање на сајмовима, што укопно износи 80.200.000 динара.
_________________________________________________
Све похвале за градско руководство и Милуна Тодоровића ова инвестиција ће мени па и мојим комшијама доста значити.
Čačanska sudija je ukinula sva elementarna ljudska prava porodicama,koje bi ušle u ovaj program,i naravno radile časno i pošteno na svojoj zakonskoj imovini,njen je moto,oteti poljoprivrednicima imovinu i to dati,pokloniti ili preprodati lokalnom moćnom kriminalcu !
Uvek se radujem kada poljoprivrednici dobiju od države sredstva za dalji napredak
Vratite nasilnu,nezakonsku otetu imovinu porodicama,da mogu da rade na svojim posedima!