Narodna stranka je bezuslovno opoziciona, nema koalicije sa SNS i SPS
– Narodna stranka se zalaže za prave i suštinske promene, a ne samo za to da se promeni onaj ko upravlja korupcijom, i zato mislim da predsednik SSP Dragan Đilas više nikada ne bi trebalo da učestvuje u vlasti. To bi bio moj uslov za formiranje nove gradske vlasti u Beogradu, a u njegovoj stranci sigurno ima pametnih i poštenih ljudi u koje uopšte ne sumnjam – rekao je Gajić za kanal Srbin info.
Gajić je naveo da prozapadna opozicija najavljuje bojkot izbora jer hoće da izbegne poraz, a ne zato što je principijelna.
Gajić je istakao da će Narodna stranka izaći na beogradske i lokalne izbore, jer ne mora da vodi računa o Đilasovim poslovnim i političkim interesima kao stranke koje je predsednik SSP okupio u koaliciju i sa čijim je čelnicima godinama razbijao Narodnu stranku.
Predsednik Narodne stranke je dodao da opoziciji „nedostaje karakter koji bi narod prepoznao“.
– Naknada strankama po poslaniku u Skupštini Srbije iznosi oko 6.000 evra mesečno, što znači da ako neka stranka ima 10 poslanika, onda ona dobija 60.000 evra mesečno iz budžeta i to je ’mamilica’ za opoziciju. Kojim poslom u Srbiji neko može da uzme 60.000 evra mesečno? Skoro da nema takvog posla, a da nije kriminal – rekao je Gajić.
Gajić je rekao da je cilj Narodne stranke ujedinjenje i zajednički nastup desnice na izborima.
– Razgovarao sam sa poslanikom Mi – glas iz naroda Branimirom Nestorovićem, predsednikom Novog DSS-a Milošem Jovanovićem, predsednikom Nove Srbije Velimirom Ilićem, lekarkom Jovanom Stojković, sa Dverima, a sa Dosta je i bilo, naravno, već imamo saradnju… Razgovaram sa svima sa desnice – naveo je Gajić.
Gajić je dodao da se vlast bori protiv ujedinjenja desnice jer samo desnica može da uzme glasove SNS-a.
– Problem je, međutim, što su ljudima koji vode stranke uglavnom važniji lični interesi od opšteg interesa. Oni stvari gledaju predatorski i misle da je najbolje da unište sve ostale kako bi oni ostali jedini, a to teško može da se realizuje jer se uvek pojavi neko nov. Nema, nažalost, dovoljno solidarnosti i smisla za procenu šta je bitno a šta nije – zaključio je Gajić.