Tri naprednjačke tempirane bombe za Srbiju
Narodni poslanik Srbija centra prof. dr Slobodan Cvejić izjavio je da Srbija zahvaljujući vlasti SNS-a leži na tri tempirane bombe.
– Jedna je ekonomska i odnosi se na preterano zaduživanje. Druga je ona koja deli građane i stvara uslove za konflikt. Treća su ekološki rizici zbog kojih ćemo preći iz pozicije poluperiferije u periferiju odnosno postati kolonija – rekao je Cvejić u parlamentu.
Cvejić se osvrnuo na 60 tačaka dnevnog reda iskazavši duboko nezadovoljstvo načinom na koji predsednica Skupštine Ana Brnabić vodi sednicu.
– Dali ste nam mogućnost ili da odaberemo jednu tačku da o njoj govorimo ili da o svim tačkama govorimo vrlo uopšteno.
– Da imate dobru nameru i kompetenciju da usmeravate politički proces trudili biste se da iskoristite 250 poslanika da predložene zakone učinite boljim i efikasnijim. Ali, kao i obično SNS glumi instituciju i simulira proceduru i još jednom šaradom pravi fasadu za uigrane koruptivne mehanizme – dodao je Cvejić.
Govoreći o Deklaraciji o zaštiti prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda Cvejić je rekao da ta tema uvek prolazi u Srbiji i kod drugih naroda na Balkanu.
– U Deklaraciji ima mnogo više mitomanije nego ozbiljnih planova baš onako u neoradikalnsom stilu. Dok se narod bavi nebeskim temama vlast u realnom životu pakuje kreditne linije i netransparentnu potrošnju.
Cvejić je naveo kontrolu medijskog prostora kao važan element vlasti SNS-a, osvrćući se na povećanje pretplate za javni medijski servis.
– Medijska manipulacija obezbeđuje širenje straha. Nekad od stranih sila, nekad od vremenskih nepogoda, klimatskih promena, raznih zaverenika, susednih država… To obezbeđuje širenje mržnje prema političkim protivnicima i širenje lažnih snova o ekonomskom tigru.
Cvejić je istakao da planirano zaduživanje služi za bogaćenje „užeg kruga kompradorske elite“
– Uzima se nekoliko novih kredita za Potemkinovo stadionsko selo odnosno Ekspo selo i druge koruptivne muzare koje hrane patrona Vučića i njegove barone. A povećanje javnog duga do 2027. će biti preko 11 milijardi evra odnosno za 30 odsto – zaključio je Cvejić.
_________________________________________