Funkcionalan prečistač otpadnih voda
Lokalna vlast u Čačku već više od dve decenije ne ume da reši problem prečišćavanja otpadnih voda, mada novca u budžetu grada za te potrebe itekako ima. Prečišćavanje otpadnih voda u Srbiji nije nešto sa čime je mogla da se pohvali prethodna vlast, a svakako nije predmet hvale za aktuelnu naprednjačku vlast, koja ovaj problem gura pod tepih.
U saopštenju stranka Zajedno Moramo na ovu temu kaže sledeće:
Grad Šabac je imao prvi funkcionalan prečistač otpadnih voda u Srbiji i to je činjenica koju nesposobna SNS vlast neumorno pokušava učiniti nevidljivim.
Od 2015. godine, nova usluga prečišćavanja otpadnih voda, postala je sastavni deo života u gradu, na koju su se navikli građani i privreda.
Ovo dostignuće pomoglo je da u šabačku industrijsku zonu dođe preko 50 novih fabrika. Kvalitetan tim od 14 ljudi, starao se da se se iz 30 hiljada domaćinstava i skoro 10 hiljada privrednih subjekata preuzmu otpadne vode, prerade, očiste i ispusti u Savu voda, čistija od rečne.
Kada su izbornom krađom 2020. godine oteli vlast u gradu, nesposobni kadrovi SNSa uspeli su da upropaste projekat vredan 20 miliona evra. Loša selekcija radnika, zapošljavanje partijskih poslušnika i potpuna degradacija struke za rezultat su dali da se upropasti ono što je inače teško pokvariti – čekrk, rešetka i lanac.
Nesposobnost i nestručnost koja razara sve, naprednjaci podižu na viši nivo, kada predsednik Vučić uvodi ideju o angažovanju stručnih konsultanata iz Francuske, koji će navodno pomoći da se loš kadar po javnim preduzećima osposobi da upravlja prečistačima po Srbiji.
Pored domaćih stručnjaka koji su često ponižavani u javnosti, koje ova vlast naziva neznalicama i stranim plaćenicima, koji su bezbrojano puta smenjeni sa svojih pozicija, jer ne žele da budu deo putujućeg cirkusa Aleksandra Vučića, naprednjaci će angažovati strane stručne konsultante, koji će po basnoslovnim cenama da rade „neverovatno komplikovan“ posao čišćenja otpadnih voda. Kao da u najmanju ruku treba da lete na Mars.
Ovo je toliko apsurdna stvar, jednako kao da srpskom seljaku nađete stranog konsultanta da mu objasni kako da očisti svinjac ili štalu.
Dotle smo došli, da oni koji ne mogu uredno da sakupe smeće na deponiju, a da se ista ne zapali ili da isporuče vodu u letnje dane, a da usput ne iscuri polovina, sada razmišljaju da je najbolje da uzmu belosvetske konsultante za najjednostavnije javne poslove.
Sa ovakvim nedostatkom znanja i osnovnih kadrovskih kapaciteta pominjati litijum ili nuklearnuarnu energiju bilo bi vređanje inteligencije građana.
Teško onoj zemlji koja svoju pamet i stručnjake ignoriše i ponižava, takva zemlja nema svoju budućnost, niti perspektivu. Dvanaest godina živimo u državi kriminala i korupcije, državi koja se nada da ćemo svi dići ruke i gledati kako Srbija propada, ali to se neće desiti.
Ima ova država još onih koji ne odustaju tako lako i koji će se boriti do kraja za čist vazduh, vodu, zemlju i slobodu!
_____________________________________________________________