Čačanin u finalu takmičenja u točenju piva
Čačanin Miloš Milutinović osvojio je peto mesto na takmičenju u točenju piva. Finale Stella Draught Master takmičenja održano je u petak 3. juna na Belom dvoru u Beogradu. Učestvovalo je 15 takmičara koji su pre toga prošli kvalifikacije na regionalnim takmičenjima u pet gradova Srbije: Kragujevcu, Nišu, Šapcu, Beogradu i Sremskoj Kamenici.
Finale je imalo dva kruga. Od 15 takmičara prvo se biralo pet najboljih koji su se zatim borili za prva tri mesta i nagradu – put na Vimbldon. Iako je nakon prvog kruga bio drugi, u finalu je Miloš osvojio peto, odnosno četvrto mesto, jer su dva takmičara podelila treće mesto.
-Regionalno takmičenje je održano u Kragujevcu. Učestvovala su tri konobara iz Srpskog paba, uključujuči mene. U Kragujevcu je bilo 25 prijavljenih. Našao sam se među tri najbolja takmičara i plasirao sam se u finale u Beograd. U Beogradu je učestvovalo 15 takmičara koji su se prvo borili za jedno od prvih pet mesta i ulazak u finale. Nakon prvog kruga bio sam drugi i ušao sam u prvih pet. Nijanse su odlučivale pobednika i mislim da je zasluženo pobedio dečko iz Bajne Bašte koji je delovao baš samouvereno i ostavio je najjači utisak, priča nam Miloš.
Iako bi mnogi pomislili da točenje piva ne zahteva neko veliko znanje, ovo takmičenje to najbolje demantuje. Kako nam je objasnio Miloš, postoji pravilo o pravilnom točenju piva kroz devet koraka, ističući da je najbitniji šarm, osmeh i tačnost u tim koracima.
-Prvo se mora pripremiti čaša. Ona se pere sapunicom, a zatim se vrši ispiranje. Ocenjuje se kako držiš čašu, i da li je čaša okrenuta prema konzumentu. Logo na čaši mora da bude okrenut prema konzumentu. Čaša mora da drži pod određenim uglom i ne smeju da ostanu otisci prstiju. Pre sipanja čaša mora da se ohladi i da se ispoštuje da taj prvi mlaz na aparatu istoči. Prilikom točenja mora da se vodi računa o pravljenju pene. Pena je puna kiseonika. Veliki broj građana misli da glava boli zbog piva ali to nije istina već je u tome kako se sipa. Ako se pena pravi na točilici ona je puna kiseonika i “udara” u glavu. Nakon pravljenja pene, čaša se ispira da ne bi bila prljava i uslužuje se konzumentu sa osmehom, navodi pravila Miloš, navodeći da je obuku imao od strane Apatinske pivare.
Prema njegovim rečima, ranijih godina se bodovala i brzina ali se od toga odustalo, kako bi se pre svega akcenat stavio na kvalitet usluge.
Miloš je u svet ugostiteljstva ušao 2013. godine radom u Pivnici, a potom u Srpskom pabu gde se i prijavio na takmičenje.
Kako kaže, sve ovo je bilo jedno veliko iskustvo za njega, posebno ističući druženje i prijateljstva koje je stekao tokom takmičenja, a koja će se sigurno nastaviti.
Nije isključeno da Miloša uskoro vidimo na Oktoberfestu u Nemačkoj ili na takmičenju u nošenju krigli jer je u Srpskom pabu postavio rekord od 25 iznetih krigli, što možete videti i na slici. Sa srećom.
RAMOOOOO LEGENDOOO
Ramooo kraljuuu 😀
Па пошаљте ону двојичицу што грле дволитрењачу пивкана на неку лимпијаду.
Ramo šampion, izraziti favorit.