Novi broj Čačanskih novina
Od utorka 28. juna u prodaji je novi broj Čačanskih novina u kojima, između ostalog, možete pročitati:
Opojni miris truleži
Kada na jednoj strani imate prevejanu i skrupula lišenu “političku elitu”, a na drugoj strani polupismene i zalađene podanike, svakojaka trulež biva redovno stanje u kome društvene norme i zakoni gube značaj i smisao. Uostalom, evo naš slučaj! Mada se još čestito nije ni ugnjezdio u fotelju, a novoimenovani čačkonačelnik, što bi rekao pokojni Slobodan Matović-Džaja, Milun-Auto Čačak Todorović, je Čačanima stavio do znanja da u Srbistanu uvek može gore i bahatije.
Piše: Aleksandar Arsenijević
Ako bih im rekao da naprave protest, ne mora zbog Savamale, neka je protest protiv nezaposlenosti, neka je protiv toga što sakupljamo pare za raznorazna lečenja dece i mladih preko SMS-a, neka je protiv očajnog školstva, partijskog zapošljavanja, sve lošijih uslova života, čelo bi im se namračilo kao gradonosni oblak nad Pančevom. Jer, to je problem!
Piše: Aleksandar Bećić
Može biti da se u pozadini demonstracije sile nad novinarima, krije težnja Miluna Todorovića da oponaša svog lidera Vučića, koji je sličan odnos prema medijima demonstrirao nebrojeno puta tokom političke karijere, ali sudeći na osnovu toga kako, na koji način i na kakvoj većini počiva lokana vlast na čijem čelu je Todorović, u pitanju je ipak nešto drugo. Naime, nebrojeno puta do sada psihologija je, na konkretnim primerima, dokazala da se sila i bahatost temelje na nesigurnosti, kompleksima ili manjku znanja.
Piše: Aleksandar Arsenijević
Recimo, nešto slično onome što se dešava u odnosima sa “najmnogoljudnijom zemljom sveta” dešava se i u odnosima s najprostranijom državom zemnoga šara, dakle Rusijom. Srbija, naime, mnogo više uvozi iz Rusije nego što u nju izvozi. Prošle godine je, da podsetimo, naš izvoz u Rusiju iznosio 725 miliona dolara, a uvoz iz Rusije 1,7 milijardi dolara.
Piše: Mijat Lakićević
Tek krajem juna 1918. godine uprava logora oslobađa Dobrosava Ružića i to zbog bolesti. Vraća se u Kruševac i saznaje za sudbinu mnogih prijatelja. Nestali su u vihoru rata. Kći Anka, iz prvog braka, utopila se na lađi, zajedno sa dvoje dece i pesnikom Vladislavom Petkovićem Disom, 16. maja 1917. godine. Sve to ga je slomilo. Ipak, dočekao je da vidi kako neprijatelj u žurbi napušta Kruševac.
Piše: Milica Baković
________________________________________________