Dan bezbednog interneta: Stručnjaci savetuju kako zaštititi decu
Kada dođe do vršnjačkog nasilja na internetu, najvažnije je da roditelji pruže podršku svom detetu, prijave problem, kao i da sačuvaju dokaze da se nasilje desilo, objašnjava za CINS Ivana Milošević iz Nacionalnog kontakt centra za bezbednost dece na internetu pri Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija. Ovaj centar je za skoro tri godine zabeležio više od 200 slučajeva ugrožavanja bezbednosti dece na internetu.
Koji je prvi korak u zaštititi dece na internetu, kada je vreme za otvaranje profila na društvenim mrežama, da li roditelji treba znaju šifre svoje dece i kako da ih zaštite kada dođe do vršnjačkog nasilja na internetu? O tome smo uoči Međunarodnog dana bezbednog interneta razgovarali sa Ivanom Milošević iz Nacionalnog kontakt centra za bezbednost dece na internetu.
Ovaj centar je osnovan u februaru 2017. godine, a radi u sklopu Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija. Porodica, prijatelji i nastavnici učenika koji su potencijalne žrtve nasilja ili druge vrste ugrožavanja na internetu mogu im prijaviti problem pozivom na 19833 ili putem sajta Pametno i bezbedno.
Ako nas ovi cuvaju, ugasili smo ga.