Ima ili nema para?
На захтев Војног синдиката Србије да се основица за плате усклади са законским минимумом, министар одбране је саопштио да пара нема, каса је празна.
Куриозитет је да је Министарство одбране ипак изнашло начин да унапреди социјало-економски статус и нахрани гладну Војску и то на изузетно интересантан начин.
У циљу спречавања запослених да учествују на протесту испред зграде Министарства одбране 27.11.2016.године у пет до дванаест, Министарство одбране је одлучило да што већи број запослених натера на рад у дане викенда, те да их стави у „касарнске“ услове рада или целодневни боравак у касарни, речено свима разумљивим речником. Али колико то кошта?
Сваком запосленом Министарство одбране обезбедиће исхрану у вредности од око 530 динара и дневницу за рад на терену у вредности од 800 динара. Наведено износи укупно око 1130 динара дневно по сваком лицу коме Министарство одбране спречава долазак на протест, ако се сума од 1130 динара помножи са 2 дана викенда, па пута број запослених који ће на овај начин бити спречени да присуствују, цифра је астрономска и иста ће бити исплаћена од новца кога како нас уверавају – НЕМА.
Изузетно хуман гест, сместити и нахранити војску. Хумано кад не би представљало кривично дело.
Почев од већ од сутра 25.11.2016.године Војни синдикат Србије ће почети са подношењем кривичних пријава против свих лица која су вршила опструкцију протеста. Такође обавестићемо и Европску комисију за људска права и све релевантне међународне институције.
ПРОТЕСТ НЕ МОЖЕ НИКО СПРЕЧИТИ. Протест је већ у току и трајаће док се захтеви не буду испунили при чему ће се сигурно применити сви видови грађанске непослушности које дозвољавају Устав и закони, а о чему ће се Министарство одбране обавестити у пет до дванаест.
Војни синдикат Србије
_______________________________________________________________
Niste prvi kojima je ugušen protest, samo treba ostati razuman i zadržati protest u okvirima legalnog delovanja.
Jedna bitka ne znači izgubljen rat.