Reciklažni plato u Bresnici: Postaviti kamere i(li) nove kontejnere
– Na prethodnim konferencijama za medije govorili smo o problemu sa reciklažnim platoom u Atenici. Naime, plato je uklonjen, ali je ostala kamera da beleži prazan prostor. Najbolje bi bilo da sada tu kameru prebace u Bresnicu i da tamo može da se snimi ko ustvari baca smeće, kao i da zabeleži koliko JKP ‘Moravac’ često odvozi smeće sa ovog reciklažnog platoa – izjavila je Violeta Marković, potpredsednica GO Narodne stranke u Čačku, pokazujući medijima fotografije reciklažnog platoa iz ovog čačanskog sela.
Kako je istakla Marković, na adresu ovog gradskog odbora građani redovno i u velikom broju šalju fotografije i informacije onog što se dešava na teritoriji našeg grada i okolnih sela.
– Govorilo se ranije i objavljivano je da postoji reciklažni plato u Bresnici kojim upravlja JKP ‘Moravac’ i na dostavljenoj fotografiji vidimo da je ovo sve samo ne reciklažni plato i da liči na nelegalnu deponiju. Osim što je u pozadini crkva, vrlo je bitno napomenuti da je ovde odmah veterinarska stanica gde meštani donose meso na kontrolu kvaliteta. Dakle, sa leve strane otpad, a sa desne veterinarska stanica koja brine o ispravnosti mesa i zdravlju građana. Ovim putem upućujemo predlog JKP ‘Komunalac’, pošto je dao na upravljanje ovaj reciklažni plato JKP ‘Moravac’, da onu kameru sa bivšeg reciklažnog platoa u Atenici prebace na ovaj u Bresnici kako bi to bilo pod većom kontrolom – rekla je potpredsednica GO Narodne stranke u Čačku.
Povodom ovog evidentnog problema, redakcija Epicentra press je pozvala Srđana Boškovića, direktora JKP „Moravac“.
Bošković je objasnio da je upoznat sa ovim problemom i da se ovo Javno komunalno preduzeće trudi da što efikasije reši problem sa nagomilanim smećem na prostoru Bresnice.
– Zaposleni u našem JKP odvoze smeće sa teritorija sela koja gravitiraju oko Mrčajevaca jedanput nedeljno, dok se sa teritorije Bresnice to neretko radi i po dva puta. Problem nagomilanog smeća je čest, pogotovo posle nekih praznika ili zadušnica, ali se zaista trudimo da što pre reagujemo i odvezemo smeće na deponiju. Veliki je broj domaćinstava, a naši kapaciteti su ograničeni i brojem ljudi i mehanizacijom. Ovo reciklažno ostrvo je malo za potrebe sve većeg broja meštana. Potrebno je proširiti mrežu sakupljanja otpada, dodati nove kontejnere, ali i uvesti naplatu na ovom području. Nadamo se da ćemo imati razumevanje od strane meštana dok se ne pronađe mogućnost da se adekvatno pokriju sva ta seoska područja koja su nam data na rukovođenje – objasnio je Bošković.
Izvor: Epicentar press
____________________________________________________________