Svečano otvaranje skejt parka na proleće
Kompletna izgradnja skejt parka biće završena na proleće, kada će preko sadašnjeg betona biti postavljene granitne ploče, postavljena javna rasveta i napravljena javna česma. To su na konferenciji za novinare u JP Gradac saopštili predstavnici omladinskog udruženja Alternativa za Čačak, koji su bili inicijatori celog projekta. Skejt park pored gradskih bazena se radi po projektu Milorada Obradovića, našeg sugrađanina, dok su finansije obezbeđene zahvaljujući konkursu Zajednici zajedno Naftne industrije Srbije i to u iznosu od tri miliona dinara. Osim skejtera, ovaj park moći će da koriste i drugi ljubitelji ekstremnih sportova, kao što su roleraši i biciklisti.
– Veliko mi je zadovoljstvo da na Međunarodni dan volontera predstavljamo projekat Skejt park – park Mladosti, koji smo realizovali uz finansijsku podršku Naftne industrije Srbije, a u okviru programa Zajednici zajedno. Nadamo se da ćemo ovim primerom podstaći druge mlade ljude da kreiraju, da budu kreatori bolje i lepše budućnosti u Čačku. Projekat je kompletno urađen volonterski, a radeći na njemu uspostavili smo sjajno partnerstvo između lokalne samouprave, udruženja i javnih preduzeća, rekla je Anđelka Matijević iz Alternative za Čačak.
Strahinja Babić iz Alternative za Čačak podsetio je da je ovo udruženje mladih osnovano pre više od tri godine sa ciljem da doprinese boljem položaju omladine u Čačku.
– Danas mogu da tvrdim da smo nešto uradili i da su rezultati merljivi. Želeo bih da se zahvalim kompaniji NIS koja je odlučila da podrši naš projekat. Zvaničano otvaranje planirali smo na proleće kada bi samo otvaranje uveličali takmičenjema i muzičkim događajima, rekao je Babić.
Skejt park je u potpunosti bezbedan za korišćenje iako na beton nisu stavljene granitne ploče koj etreba da mu obezbede dugovočnost. Nikola Bogićević i Milan Ćendić, koji spadaju u već nešto starije i iskusne skejtere, savetuju mladima da obavezno dolaze sa zaštitnom opremom, štitnicima za laktove i kolena, kao i sa kacigom, a da će oni sa svoje strane na proleće organizovati i školu za skejt.
– Bavim se skejtom 12 godina, još iz osnovne škole. Dugo smo pokušavali da se izborimo za lokaciju i sredstva za izgradnju skejt parka jer su sugrađani negodovali kada se pojavimo na ulicama i drugim javnim površinama. Sklonićemo se sa ulica jer sada imamo svoje mesto za okupljanje. Kada je u pitanju oprema, planiram da stavimo tablu na ulazu u skejt park sa obaveštenjem da je obavezno da se nose štitnici za kolena, laktove kao i kacige, rekao je Nikola Bogićević.
Direktor SRC Mladost Aco Jakovljević pozvao je i ostale mlade sugrađane koji imaju ideje oko uređenja SRC Mladost da se jave, sa ciljem da se svake godine uradi nešto novo.
Neda Marković iz JP Gradac kaže da su gradu su itekako potrebni energija i ideje kreativnih ljudi, posebno ističući angažovaje i saradnju sa Miloradom Obradovićem, koji je poklonio projekat skejt parka Čačku.
Pored skejt parka projektom „Park Mladosti“ predviđeni su i drugi sadržaj: veštačka stena za penjanje, dečije igralište, natkriveni šahovski stolovi, teren za boćanje, distrikt pesnika, kao i sadnja novih sadnica drveća.
Milorad u Palestini
– Naša pozitivna priča se čula mnogo šire i sklopili smo saradnju sa humanitarnom organizacijom Skejt Ed, koja širi skejt kulturu u celom svetu. Zahvaljujući toj saradnji naš Milorad Obradović je u Palestini gde gradi skejt park za decu bez roditelja. Nadam se da nećemo stati na ovom projektu jer priča može da se širi dalje, rekao je Strahinja Babić.
Vojo da otvori, stari je to skejter.
E samo nam TO još nedostaje !!!!!! Bravo!!!! Fontana i sad ovaj Skate-park! Ja sam odusevljena!?! A od čega će ti mladi da žive , gde će da se zaposle, roditelji nisu večni, a penzije nisu nasledne. Za kakve stvari vi skupljate pare?! A sta ako prelije Morava bedem…. Ja stvarno ne mogu da verujem koliko ljudi plitko razmišljaju…..