Čačanska firma među najboljim brendovima Srbije
Avioprevoznik „Er Srbija“ i Naftna industrija Srbije (NIS) dobitnici su nagrade za najbolji korporativni brend u 2014. godini, a čačanska firma P…S….Fashion se nalazi među najboljim robnim brendovima Srbije, koju dodeljuju Privredna komora Srbije, Ministarstvo trgovine i ekonomski dnevni list „Privredni pregled“.
Nagrada „Najbolje iz Srbije“ uručena je danas pobednicima u 24 kategorije, koji su izabrani među 160 prijavljenih robnih i korporativnih brendova.
„Vaši rezultati su najbolji dokaz da možemo da se na svetskom tržištu pojavimo sa superiornim kvalitetom u maltene svim oblastima privrede, i da Srbija ima ozbiljnu budućnost“, poručio je ministar privrede Željko Sertić dobitnicima na svečanosti u beogradskom Belekspo centru.
On je naglasio da Vlada Srbije, na čelu sa premijerom Aleksandrom Vučićem, „punim plućima diše za razvoj i napredak srpske privrede“ i za sve vredne i predane privrednike „drži širom otvorena vrata za podršku razvoju, kao oslonac uspešnima da budu još bolji“.
Predsednik PKS Marko Čadež ocenio je da je nagrada „Najbolje iz Srbije“, koja se pod sloganom „Najbolje u ljudima“ ove godine dodeljuje 11. put, najbolja mera uspeha, potvrda kvaliteta i provera konkurentnosti.
„Što više bude pojedinačnih priča o uspehu, što više bude pojedinačnih jakih brendova, to će nam i privreda biti jača i nacionalni brend snažniji“, naveo je Čadež.
Pored NIS-a i „Er Srbije“, u istoj kategoriji nagrađene su kompanije „Karneks“, „Nektar“, Hemofarm, Forma Ideale, Mona i Infostud.
Najbolji robni brendovi su „Plazma“ keks Koncerna Bambi, Jelen pivo, probiotici „Ivančić i sinovi“, Metalac bojler, P…S….Fashion, „Karpe Diem“ iz Srbobrana, Tigar obuća, robna marka „Premia“, a preduzeće Alfa Plam dobilo je nagradu za brend Commo.
Najbolji strani korporativni brend koji posluje u Srbiji je slovenačko „Gorenje“, a najbolje javno, državno ili dominantno državno preduzeće beogradski Aerodrom Nikola Tesla“.
Nagrađeni izvoznik u kategoriji velikih preduzeća je Alfa-Plam iz Vranja, a u kategoriji malih i sredih preduzeća Istraživačko-razvojni institut RT RK.
Priznanja manifestacijama u funkciji promocije Srbije dobili su beogradski Festival piva i novosadski Međunarodni poljoprivredni sajam.
Futoški kiseli kupus dobio je nagradu kao najbolji brend sa zaštićenim geografskim poreklom.
Pobednici su izabrani na osnovu tržišno-finansijskih rezultata, glasova gotovo 6.000 potrošača i mišljenja stručnog žirija.
Žiri je 12 brendova iz kategorija robe široke potrošnje nagradio mogućnošću da budu izloženi u posebno obeleženom prostoru u prodajnim lancima DIS, Merkator S (IDEA), Veropulos, Univerexport i Metro Cash and Carry.
Pobednici dobijaju pravo da logo „Najbolje iz Srbije“ koriste kao znak kvaliteta i poverenja na proizvodima, kao i na promotivnim i marketinškim materijalima.
Ovo je lepa vest, samo objavite kolike su prosecne plate u ovim uspesnim firmama NIS-u, ER Srbija, Jelen pivu,Hemofarmu i kolika je prosecna plate u P.S..Sto bi rekao kolega Anstajn sve je relativno, da li je dobra firma Elektrodistribucija koja pravi gubitke a prosecna plata 86 000 din, ili firma gde gazda zaradjue milione a radnici imaju plate 25 000 din. Sta je uspesna firma.
Dobrodošao u korporativni kapitalizam. Odnos ponude i potražnje. Ima premnogo nezaposlenih, tako da samim tim i cena rada sigurno neće biti visoka. Tražili ste (kapitalizam i liberalizaciju), sad uživajte.
I naravno odmah povika na gazde. Umesto da budemo ponosni sto imamo takvu firmu u nasem gradu, po obicaju pljujemo druge. Nedavno je isto tako bilo u clancima o uspesima KMN-a i Pcelice. Ocigledno da nas narod ne voli kada je neko uspesan i pronosi pozitivnu sliku ove sredine. Nikad mi nece biti jasan takav nacin razmisljanja. Ako neko moze bolje, zasto ne otvori svoju firmu pa daje plate radnicima u stotinama hiljada, da vidimo do kada ce da opstane a sto je najvaznije da vidi kako je to kada drzava muze i pri tome se ne ceni neciji rad.
I led reklame na prodajnim objektima su im super
pulsar @ Slazem se sa vama
Plutarh @ Eh da smo bar deo kapitalizma..Ovo je najcrnji moguci neoliberalizam a ova ,,uspesna“ firma se nalazi pod patronatom Cede Jovanovica.Sve drugo je suvisno komentarisati…
Kakav lupinger. Nema goreg i zlobnijeg naroda od Srba
Firme im dobijaju nagrade , a radnici na minimalcu !I to je Srbija!
Nije problem sto je firma uspesna, problem je sto vlasnici zive u luksuzu , a taj luksuz nije posledica dobre prodaje i kvaliteta robe, vec zakidanja na platama radnika. Radnici rade na minimalcu jer se njime i zadovoljavaju, svest o vrednosti rada je nikskva. Gazde zive u kuci koja lici na kucu teletabisa ili svemirski brod, a unutra je bas kao u najluksuznijim kucama zapada ciji vlasnici imaju dobre firme ali i ekonomski zadovoljne zaposlene.
Dođeš na posao u 7 odeš u tri i prst u uvo. A hoćeš evropsku platu. Neko je osmislio ceo posao, stvorio brend, probio se na tržištu, zadužio se kreditima, uposlio ljude, radni dan mu je 20 sati od mogućih 24, rizikovao svoju imovinu i uložio svoj kućni buđžet da kupi mašine, alate, repromaterijal, da zakupi radni i magacinski prostor, da plati struju, telefone, poreze i doprinose.
I kad svi uveče odu na spavanje, ukućani i radnička klasa zaposlena u firmi, taj neko seda za radni sto da u miru i tišini osmisli nove modele i krojeve, da održi korak sa konkurencijom, da bude bolji, da motiviše kupca da kupi u P…S… a ne u neokoj drugoj prodavnici. I sve to da bi se platili računi i da „stanarka“ dobije platu.
Da li je stanarka ikada radila u nekoj inostranoj firmi, zaradila neki dolar, funtu, evro …
Očigledno nije.
Sve cestitke.
kao dugogodisnji kooperant i saradnik ove firme mogu reci samo sve najbolje. saradnja na visoko profesionalnom nivou, svaki racun placen na vreme bez ikakvih kasnjenja i problema. kamo srece da je takvih firmi sto vise. a ovih „pametnih“ koji se brinu za radnike ce uvek biti. samo mi nije jasno zasto lepo ne registruju firme i zaposle sve te „jadne radnike“ i spasu ih. da li neko zeli da vidi u kakvoj je poziciji tekstilna industrija u nasoj drzavi? zbog toga je uspeh ove firme jos veci.