НИС улаже 144,5 милиона динара у пројекте зелене енергије у локалним заједницама
На овогодишњем конкурсу програма друштвене одговорности „Заједници заједно“, компанија НИС изабрала је 40 пројеката установа од јавног значаја које су добиле могућност да, изградњом соларних електрана на својим објектима, допринесу коришћењу потенцијала енергије Сунца у производњи зелене енергије. Овогодишњи циклус спроводи се под слоганом „Заједно за зелену енергију“, а у реализацију изабраних пројеката у 13 градова и општина обухваћених Програмом, Компанија улаже 144,5 милиона динара.
У жељи да пружи подстрек у коришћењу обновљивих извора енергије и производњи зелене енергије, као и рационализацији потрошње енергије и стварања еколошки одговорног амбијента, НИС је прва компанија у нашој земљи која је расписала конкурс намењен пројектима изградње соларних електрана на објектима установа које послују у различитим областима од суштинске важности за друштво.
Институционални партнери компаније НИС у овогодишњем програмском циклусу су Министарство рударства и енергетике и Министарство заштите животне средине Републике Србије.
Пројекти изабрани на овогодишњем конкурсу биће реализовани у Београду, Новом Саду, Нишу, Чачку, Кикинди, Панчеву, Зрењанину, Пожаревцу, Кањижи, Србобрану, Новом Бечеју, Житишту и Великом Градишту, партнерским локалним заједницама Компаније у којима живи око 2,8 милиона грађана Србије.
Више информација о одабраним пројектима у оквиру овогодишњег конкурса „Заједници заједно“, можете пронаћи на сајту компаније НИС, као и на сајтовима партнерских градова и општина.
Програм „Заједници заједно“ од 2009. године континуирано подржава развој локалних заједница и улаже у унапређење квалитета живота грађана у кључним областима: науке и образовања, јавног здравља и социјалне заштите, заштите животне средине, културе и спорта, са посебним фокусом на младе, што је у складу са слоганом компаније – „Будућност на делу“.
До сада је у оквиру овог Програма реализовано 1.136 различитих пројеката, у које је уложено више од 1,7 милијарди динара. Између осталог, унапређен је рад више од 180 образовних установа, више од 40 установа културе, опремљено је 45 болница и домова здравља, уређено преко 140 дечјих игралишта, паркова, спортских терена и објеката.
________________________________________________________