Prethodni članak
Hitno potrebna pomoć
Поплављеним породицама из општине Лучани, које су евакуисане из својих домова, хитно је потребна помоћ у конзервисаној храни, одећи, ћебадима …
Сви грађани добре воље, новчану помоћ за поплављене на територији општине Лучани могу уплатити на рачун број 840-744122843-75 са назнаком: Приходи по основу донација за санацији штета од елементарних непогода с позивом на број одобрења, модел 97 15 – 060.
Број телефона на који грађани могу добити додатне информације за донације и помоћ је нканцеларија председника општине Лучани 032/515-06-00.
__________________________________________________________________
Ја овђе не видим нигде да су ово Ђедовске куће. Већ све новцате направљене у мајор односно великом речном кориту. Е сад се поставља питањце зашто су прављене на удару стихије. Дал су наши Ђеде били блесави што су чучали на брдо и озго пишкили у долину.
Тачно. Клозет се правио у дну дворишта низ ветар, штала такође. Босиљак се садио уз ветар више улазних врата, да ветар мирис доноси. Спаваће собе гледале на исток да прво сунце пробуди чељад и осунча постељину. Прозор од кујне био окренут хладовини. Сенка од куће није падала на цвеће или башту. Тачно се знало где се који објекат подиже, где су подземне воде, где ће бити бунар, где фуруна и сушара, а где млекар. Није се одступало ни милиметар од правила сразмере. Никад се није грешило у нагибу крова, висини цокле или ширини стрехе, чак ни у шари на стубовима трема. Под био уздигнут на три басамака.
А онда дођоше нове генерације, заборавише на ђедовско градитељство, сиђоше с брда право у Мораву. Сад тамо пуне џакове с песком.