Novi broj Čačanskih novina
Od utorka 23. maja u prodaji je novi broj Čačanskih novina u kojima, između ostalog, možete pročitati:
Nema sumnje da danas, posle svega kroz šta je srpsko društvo prošlo od devedesetih na ovamo, nimalo nije jednostavno biti roditelj. Naročito u situaciji kada se život većine sveo na preživljavanje, a na drugoj strani se kao elita promoviše i bahati društveni talog, koji se u zemlji Srbiji naziva kontraverznim biznismenima. U situaciji kada za ogroman broj porodica tri pristojna obroka predstavljaju luksuz, krajnje je apsurdno deci, koja mnogo brže kapiraju stvari nego smo to mi činili u njihovom uzrastu, govoriti o duhovnim vrednostima
Piše: Aleksandar Arsenijević
Nedavno smo imali priliku da se podsetimo da je Martin Hajdeger, koga mnogi smatraju najvećim filozofom 20. veka, bio nacista. A spisak slavnih umetnika koji su bili na strani suprotnoj od demokratije i slobode, još je duži.Od ključne je važnosti da građani Srbije prepoznaju neprijatelje slobode, bez obzira kakvim se priznanjima diče i sa kakvih visina govore, i da se odupru njihovom mračnom zovu.
Piše: Mijat Lakićević
Uostalom, svaki režim u Srbiji posle Josipa Broza imao je nekog špijuna, nekog agitatora i nekog uvlakača na mestu glavog i odgovornog urednika nekih novina. A kad taj vođa padne s vlasti – i novine se ugase.
Piše: Aleksandar Bećić
Istorijska priča o Ranku Tajsiću samo je jedan od narativa Hajdučije Pere Todorovića koji svoje pričanje započinje ili slikanjem seoske sredine, večernje atmosfere ili prikazom nekog raspoloženja koje će ubrzo doći u sukob i u suprotnost sa surovom zbiljom, sa događajima koji će se za neki trenutak dogoditi.
Piše: Milica Baković
Ideja o podizanju zgrade Doma kulture u Čačku prvi put se javila posle ukidanja Gradskog narodnog pozorišta aprila 1956. godine, i njegovog definitivnog prestanka sa radom avgusta iste godine, kada se u kulturnom životu grada javila osetna praznina.