Spremite čepove za humanitarnu akciju
Saopštenje Pokreta srpske omladine
Покрет српске омладине, позива вас да опет, по ко зна који пут уз нас, покажете своју хуманост на делу!
Oрганизујемо ХУМАНИТАРНУ АКЦИЈУ за децу са посебним потребама из школе за основно и средње образовање 1. новембар, а у сарадњи са хуманитарном организацијом „Чепом до осмеха“.
Покажимо да смо велики људи, да опет ПРИЧАМО ДЕЛИМА и прикупимо средства за дечицу из ове школе, дивну децу која имају одређене проблеме, које друштво запоставља и дискриминише. Победимо дискриминацију и дајмо шансу и овим младим људима, шансу коју заслужују, јер сви смо ми пред Богом једнаки, па такви морамо бити и међу собом – једнаки и хумани, Боголики, увек спремни да помогнемо једни другима.
Акција ће се спровести 10-ог јуна, од 10-16 часова, а наставак акције се очекује исти дан од 17:30-20:30 часова.
Чекамо вас на платоу испред Дома културе, где ћемо поставити две кутије и то:
* једна кутија за чепове (1 чеп = 1 динар). Чепови се рециклирају касније па самим тим и имају одређену динарску противвредност. Чепови се користе само од пластичне амбалаже.
* друга кутија, намењена је за добровољни прилог у новцу у складу са вашим могућностима
АКЦИЈА ЋЕ СЕ РЕАЛИЗОВАТИ УЗ ПОДРШКУ ОСОБЉА ИЗ ШКОЛЕ 1. НОВЕМБАР И ДЕЧИЦЕ ИЗ ИСТЕ ШКОЛЕ, А АКЦИЈУ ЈЕ ТАКОЂЕ ПОДРЖАЛА И ШКОЛИЦА СПОРТА „ALBATROS KIDS“ која ће се придружити са својим особљем и младима како би уз лепо дружење провели квалитетно време.
Овом приликом, позивамо све људе добре воље, да помогну у складу са могућностима, а ко нема чепове за рециклажу може дати добровољни прилог на лицу места.
Школа за основно и средње образовање “1. новембар” основана је 1974. године у Чачку и уписивала је ученике чији су ментални, телесни и социјални развој ометени тако да је било неопходно обезбедити им посебне наставне планове и програме, као и посебан стручни кадар. Од 1997. године школа уводи и средње образовање кроз једногодишње оспособљавање за рад, да би 1999. године било уведено комплетно средње образовање.
Тренутна ситуација је таква да се овакве особе третирају као проблем, а не као равноправни чланови друштва. Много напора и труда потребно је уложити како би се променили ставови и створили услови за бољу интеракцију између особа без и са тешкоћама у развоју. Циљ би у том случају био стварање механизама који ће дати подршку како школама, тако и локалној заједници у инклузивним активностима.
У склопу ваннаставних активности организован је рад секција: ликовна, сценска, спортска, ученичка задруга и информатичка секција.