Учити је лако ако знаш како
Један од наших најчитанијих писаца за децу Урош Петровић одржао је у Градској библиотеци Чачак вече загонетних прича намењених управо њима у понедељак, 4. марта, у организацији Школе страних језика Blackbird.
Ово није прво Петровићево гостовање у чачанској Библиотеци, а као и претходни и овај сусрет је био својеврсни спој креативне радионице, спонтане позоришне представе и учења на забаван начин.
Кроз мозгалице, бројна загонетна питања и друге логичке заврзламе подстиче се едукација кроз игру, која је као део „НТЦ система учења” веома популаран метод који побуђује интеракцију и пажњу најмлађих.
Генерацију која одраста у време „привлачних екрана” овакве радионице успевају да анимирају, забаве, подстакну на мозгање и логичко закључивање. Петровић је једном приликом казао да ове активности спроводи како би радионичари „у трагању за правим одговором прошетали кроз читав низ области и тако научили да промишљају различите могућности, проналазе алтернативна решења, повезују оно што знају и користе оно што чују, и обратно – као и у животу”.
Серијал „Загонетне приче” који садржи пет едукативно-забавних књига понео је Награду „Невен” за најбоље дело из области популарне науке, а такође је награђен и „Доситејевим пером”.
А уколико се завири у фонд Одељења за децу и младе, осим ових прича могу се наћи романи необичних форми омиљеног дечјег аутора, попут „Каравана чудеса”, „Мрачних тајни Гинкове улице”, „Загонетних потрага”, „Деце Бестрагије”, „Мартине велике загонетне авантуре” и многи други који подстичу радозналост и машту.
Авантуре ликова ових романа заокупљају читаоце који упловљавају у свет писане речи и заједно са јунацима покушавају да реше мистерије, открију тајне, разреше енигме и трагају за правим одговором, тако залазећи у скривене кутке своје маште.
Сусрет са писцем окупио је преко 150 чачанских предшколаца и млађих основаца.
_______________________________________________________________