Upis na Univerzitet u Beogradu počinje 21. juna
Upis u narednu školsku godinu na Beogradskom univerzitetu počinje 21. juna predajom dokumenata, koja će trajati do 25. juna.
Od 26. juna do 2. jula biće organizovani prijemni ispiti, a 10. jula objavljena konačna rang lista.
Upis na fakultete biće obavljen od 10. do 14. jula.
Drugi upisni rok počinje 1. septembra predajom dokumenata, koja traje do 5. septembra, a 6. i 7. septembar rezervisani su za prijemne ispite.
Konačna rang lista biće objavljena 13. septembra, a upis mora biti završen najkasnije do 16. septembra.
U narednoj školskoj godini na fakultetima Univerziteta u Beogradu mesta će biti za 14.850 brucoša, i to 9.511 koji mogu da studiraju o trošku države, dok su ostala mesta predviđena za studente koji sami plaćaju školarinu.
Konkurs za upis u narednu školsku godinu Univerzitet u Beogradu raspisaće krajem aprila, početkom maja, rečeno je na današnjoj sednici Senata.
Prorektor za nastavu prof. Nada Kovačević kaže da univerzitet nema nikakvu povratnu informaciju od Vlade Srbije o broju budžetskih mesta i da će taj podatak verovatno biti dostupan u maju mesecu, ali da UB objavljivanjem konkursa želi da ispuni zakonsku obavezu i ranije obavesti srednjoškolce o broju mesta na fakultetima.
„Nismo dobili mišljenje Ministarstva prosvete ni o školarinama, jer tri fakulteta su predložila povećanje školarina za narednu školsku godinu. Proteklih godina nikada ministarstvo nije imalo pozitivno mišljenje „, rekla je Kovačević.
Fakultet za fizičku hemiju traži da se školarina sa dosadašnjih 64.800 dinara poveća na 69.900 dinara, a Učiteljski traži povećanje sa 96.000 na 99.000 dinara.
Fakultet političkih nauka, gde je školarina zavisno od studijskog programa od 91.700 do 99.700 dinara, traži povećanje na 100.000 do 110.000 dinara.
Govoreći o proširenju upisne kvote za informatičke programe Kovačević je rekla da je ETF tražio povećanje kvote za 60 studenata, FON za 70 , Matematički fakultet za 40 , ali da je proširenje uslovljeno i da je neophodno da se studentima obezbedi veći prostor, a ETF-u veći broj nastavnika.