Na televizijama u kampanji najviše SNS-a, najmanje DJB-a i Dveri
Najekstremniji primeri izveštavanja o SNS su prilog od 33 minuta u Pinkovom dnevniku (21. april), specijalna emisija o životu premijera na TV Prva, kao i Pink intervju sa premijerom u kojem je voditeljka za dva sata izgovorila samo 14 rečenica.
Analiza nacionalne dnevne štampe pokazala je da su se domaći listovi najviše bavili političkim protivnicima i proceduralnim pitanjima u vezi sa izborima, a ne programima stranaka. Nedeljnicima su takođe bili interesantni politički protivnici, ekonomija i izborne procedure, što znači da se nisu suštinski bavili istorijom stavova kandidata, programa političkih aktera i promenom njihovog političkog identiteta. Potpuno je izostala informacija da se model izbora u Vojvodini promenio. Nije bilo ni marginalizovanih grupa, prave interakcije između kandidata i birača, niti novih analitičkih žanrova.
U štampanijm medijima bio je primetan nejednak tretman stranaka, a Aleksandar Vučić je drastično prisutniji od svih ostalih, istaknuto je prilikom predstavljanja rezultata monitoring.
I u Nišu su televizije u vlasništu porodica Radomirović i Gašić (Bratislav Gašić, visoki funkcioner SNS prim.aut) favorizovale vladajuću SNS, najviše kroz prikrivenu funkcionersku kampanju i direktne prenose mitinga SNS iz drugih gradova Srbije, kazao je Dušan Raković iz niškog Centra za humanističke studije. Sa druge strane, portal Južne vesti je ravnomernije predstavio partije. Od 1174 subjekta uočena tokom kampanje u posmatranim medijima Belle Amie, Niška TV, Zona Plus, Južne vesti i Narodne novine, njih 749 su stranački, a od toga 519 funkcioneri SNS, rekao je Raković.
Monitoring 107 medija radilo je devet organizacija iz cele Srbije.