Pavlović (NS): Prodaja Instituta „Jaroslav Černi“ da bi se pokrili koruptivni poslovi
– Suština prodaje je da institut bude stavljen pod potpunu kontrolu privatnika bliskog čelnicima režima. Tako bi se lakše sprečile neprijatnosti u vezi sa izdavanjem stručnih mišljenja i saglasnosti, pošto u institutu radi 17 doktora nauka i 135 ljudi sa visokom stručnom spremom koji nisu spremni da potpišu sve i svašta – rekao je Pavlović u programu „Otvoreno“.Pavlović je naveo da je Milenijum tim „firma koju prate kontroverze i koja je u Beogradu i Srbiji trgovinom uticajem dobijala koruptivne poslove koji predstavljaju visoku korupciju“.
– Vlasnici Milenijum tima su Ivan Bošnjak i Stojan Vujko i oni su prvo bili bliski SPS-u, a nakon promene vlasti naslonili su se na Sinišu Malog i SNS. Milenijum tim izvodi radove u ’Beogradu na vodi’, a dobio je i poslove izgradnje stanova za vojsku i policiju u Nišu i Vranju i to po 18 odsto većoj vrednosti od one koju je procenilo ministarstvo. To su sve poslovi koji ukazuju na korupciju i povezanost te firme sa ministrom finansija Sinišom Malim – rekao je Pavlović.
– Sada Milenijum tim želi da stavi pod kontrolu Institut ’Jaroslav Černi’, jer će dobiti poslove na izgradnji metroa i gradnji stanova na Makiškom polju, pa će tako duplim pasom i kontrolom nad institutom olakšati postupke u vezi sa tim projektima i sebi omogućiti da brže dođu do finansijske korist – dodao je Pavlović.
Pavlović je istakao da Milenijum tim godišnje ostvaruje prihod od 80 miliona evra, a da od države je iz budžeta bespovratno dobio 10 miliona evra za gradnju objekata u Vranjskoj banji.
– Zašto bi se 10 miliona evra narodnog novca dodeljivalo firmi koja očigledno ima dovoljno svojih sredstava da sprovede tu investiciju. Očigledno je reč o koruptivnom poslu – naveo je Pavlović.
Predsednica odborničke grupe Narodne stranke u Skupštini Beograda Marina Lipovac Tanasković rekla je da Institut za vodoprivredu „Jaroslav Černi“ izrađuje strateške planske dokumente i učestvuje u izradi zakona.
– Država je rešila da netransparentno proda svojih 92 odsto vlasništva. Prodaja je loša strateška odluka, jer bi u takvu ustanovu trebalo da se ulaže i da joj se omogući da se razvija – rekla je Marina Lipovac Tanasković.