Ponoš: Sprečavanje krađe i reketiranja u Beogradu je najvažniji zadatak
Potpredsednik Narodne stranke i poverenik za Beograd Zdravko Ponoš izjavio je danas da beogradska vlast ima na raspolaganju budžet od milijardu i sto miliona evra, što je više nego Srbija izdvaja za zdravstvo i vojsku zajedno, ali da bi za uspešno rešavanjae problema građana gradske službe i ustanove trebalo da vode stručni i kompetentni ljudi, a ne polaznici partijskih kurseva i „majstori za predizborno plakatiranje i reketiranje“.
– Beogradska vlast planirala je u budžetu za 2020. godinu rashode za zaposlene u iznosu od 117 miliona evra. Mnogo je to para za ovo što Beograđani dobijaju. Grad, kao i država, treba da rešava probleme svojih građana, a ne da im ih pravi – rekao je Ponoš u intervjuu za današnju „Politiku“.
Ponoš je istakao da je potrebno samo nekoliko stvari da bi se u Beogradu problemi rešavali u korist Beograđana, a ne partijskih ekipa.
– Prva i najvažnija je da se ne krade i ne reketira. Da se ne šenluči sa fontanama, novogodišnjim rasvetama od jeseni do proleća, da se trgovi ne popločavaju višekratnim obrtanjem kamenja, kao da su u pitanju Rubikove kocke, a ne kaldrma. DA se podstiče, a ne reketira preduzetništvo. Da se ljudi ne spotiču nego da se puste da rade, bez obzira na to da li žele da grade, otvore zubarsku ordinaciju, auto-servis ili zakupe pijačnu tezgu – rekao je Ponoš.
Ponoš je dodao da će raditi na jačanju organizacije Narodne stranke u Beogradu i na njenoj prepoznatljivosti u glavnom gradu.
Upitan da li je Narodna stranka bliža odluci da opozicija na beogradske izbore izađe u jednoj koloni ili više njih, Ponoš je odgovorio da „priča danas o izbornim kolonama podseća na onu o zecu i ražnju“.
– Narodna stranka zagovara zajednički opozicioni front u borbi za izborne uslove, ali da svako pokriva svoj deo biračkog tela. Tek kasnije, kada bude jasno da smo na pravu regularnih izbornih uslova, videćemo kako se najbolje sabiramo. Ali pre toga treba da ozbiljno poradimo da bismo imali na šta da se saberemo. A sabiraju se glasovi građana, a ne opozicione kolone – rekao je Ponoš.
Na pitanje da li će Narodna stranka imati svog predsedničkog kandidata, Ponoš je odgovorio da se podrazumeva da je ta stranka u stanju da istakne svog kandidata za predsednika Srbije.
– Ali i u politici, kao i u životu, ne radimo sve ono što možemo nego ono što je razumno i s najvećim izgledima na uspeh. Mi u Narodnoj stranci smatramo da bi okupljanje oko jedinstvenog opozicionog kandidata bio nužan, ali ne i dovoljan preduslov za uspeh. Poučno je iskustvo iz Crne Gore. Narodna stranka je spremna da stane iza najboljeg zajedničkog kandidata – rekao je Ponoš.
Ponoš je rekao da stranke koje su bojkotovale izbore nisu izgubile na relevantnosti neulaskom u skupštinu.