Vučić i prozapadna opozicija dobili instrukcije za predaju KiM
Србија из искуства зна да удружене посете званичника Европске уније и Сједињених америчких држава не доносе ништа добро, а скорашњи боравак Мирослава Лајчака и Габријела Ескобара у Београду још једном је потврдио то мишљење. И поред лепих речи о демократији и бризи за нашу економију, изречених у сусрету са председником Александром Вучићем, али и представницима прозападне опозиције, није могло да промакне отворено залагање моћних страних фактора за независно Косово, указује Покрет Живим за Србију.
Подсетимо да је специјални изасланик америчког председника за такозвани ,,Западни Балкан“ и заменик помоћника америчког државног секретара Ескобар после посете Приштини рекао да његова земља ,,у потпуности подржава независност и територијални интегритет Косова, које се показало као солидан партнер и добар пријатељ“.
Када то јавно каже званичник државе која нас је бомбардовала те припремила, организовала и спонзорисала пројекат отцепљења КиМ од Србије, немамо разлога да му не верујемо да ће по сваку цену бранити своју инвестицију, али имамо разлога да не верујемо председнику Вучићу, који је после састанка саопштио да ,,Србија поштује њихове напоре у циљу стабилизације региона, као и да оба званичника својим прагматичним приступом и посвећеношћу дају велики допринос како би се обезбедила атмосфера неутралности у самом процесу дијалога“.
Шта је неутрално у изјавама Ескобара и Лајчака, иначе познатог и по урушавању дејтонских надлежности Републике Српске док је био високи представник у БиХ, а који сада отворено каже да ,,нико разуман не жели да од Заједнице српских општина на Косову прави Републику Српску“, изгледа зна само Вучић.
Председник је, обичају, поново завапио што Приштина не испуњава своје обавезе у вези са ЗСО договорене Бриселским споразумом, док је наша земља све испунила – да подсетимо, Република Србија се тим противуставним документом 2013. године, само годину дана након Вучићевог доласка на власт, одрекла своје реалне власти на северу КиМ и предала институције нелегалним приштинским властима, које од тада одлучују о Србима у нашој јужној покрајини.
Заузврат, наш народ добио је обећање о некаквој заједници општина, која предвиђа надлежности мало веће од невладине организације, иако режим покушава све време да нас увери да је ЗСО некакав дипломатски успех.
Осмогодишње одбијање лажне државе да формира чак и ту заједницу, позивајући се на свој устав, вешт је маневар америчких и ЕУ покровитеља косовских Албанаца, како би се коначан исход који би подразумевао да Србија на крају добије ЗСО, а Приштина међународно признање, представио као некакав успех и за нашу државу.
А колико ствари могу да теку глатко када то САД и ЕУ омогуће, показује скорашње формирање територијално-административне целине Косова и Албаније, које тако праве увод у стварање Велике Албаније, о чему, осим ЖЗС, нису говорили ни позиција ни највећи део опозиције.
Тој прозападној опозицији пак не треба да се чудимо, јер су управо они који су се похвалили састанком са Ескобаром, конкуренти СНС за бржу, јачу и бољу издају националних интереса, односно одрицање од КиМ. Њима је изасланик америчког председника поручио да обавезно изађу на изборе и да се боре за демократију, за коју се светски полицајац декларативно залаже, што, узгред, говори колико је бојкот бесмислен, јер ће САД и ЕУ свакако подржати пројектовану владајућу већину.
А колико је Американцима демократија у Србији заиста битна, довољно говори то што су прећутали да је Вучићев режим покрао референдум, што и не треба да чуди, с обзиром на то да је јасно да су управо они, поред ЕУ, и наручиоци те крађе.
Све наведено говори у прилог сумњи да ће власт покушати да покраде и изборе на свим нивоима најављене за 3.април, а на нама је да, давањем подршке листи Суверениста и масовном контролом бирачких места, спречимо да до тога дође, како би се наша коалиција, коју игноришу и Вучићеви и прозападни медији и која не иде по инструкције код Ескобара, у скупштини борила за повратак КиМ у уставно-правни поредак Републике Србије.
______________________________________________________________________
Vest da je srpska diplomatija povećala uticaj u Vašingtonu treba primiti sa velikom zabrinutošću, smatra Bedžet Pacoli, lider Alijanse za novo Kosovo.
Pacoli je na Fejsbuku napisao da to zahteva da Kosovo i Albanija deluju zajedno u Sjedinjenim Američkim Državama i da se suprotstave diplomatskim aktivnostima Srbije.
Ova poruka Pacolija usledila je posle objave pisma 16 kongresmena upućenog američkom predsedniku Džozefu Bajdenu. U pismu su kongresmeni pozvali Bajdena na unapređenje odnosa SAD i Srbije, uz podsećanje na dugu diplomatsku istoriju dve zemlje i njihove snažne odbrambene, bezbednosne i ekonomske veze.
To izaziva strah Albanaca da se srpsko-američki odnosi popravljaju, što za epilog može da ima to da njihove pozicije nisu kao što su bile ranije-
To pismo kongresmena je tek prvi korak i ima još mnogo toga da se učini da bi se američka pozicija značajno promenila.Dug put je do preokreta, ali je pismo prvi simbolični gest koji je kod Albanaca izazavao neku vrstu panike.
Pazi ovoga, on ima drugu vest. Javilo mu iz glavnog stožera naprednjaka. Platio AV lobiranje državnim parama, milionče dolara da neki kongresmen napiše neko pismo Bajdenu i sad se kao Albanci poplašili da će Amerika da stane na stranu Srbije.
Bože kakvi su bolidi ovi naprednjaci.
POKS, Zavetnici i DSS !
Kosovo je nezavisna republika. Prekinite vise da nas davite sa tim. Narod nema leba da jede, ulje 200 dinara, al mi treba da placemo za Kosovom? Zar treba po imenu i prezimenu da prozivamo ljude koji su prodali dedovinu dole za masne pare?
Mante nas sa tim proslovekovnim problemima. Skole nam se urusavaju, bolnice takodje, odlaze doktori, drzava uzima sve vece kredite, porezi i akcize samo rastu, pola stanovnika radi za minimalac, udisema najzagadjeniji vazduh, al treba da brinem za Kosovo? Ne treba mi. Dajte vi ove nase probleme koji direktno uticu na moj i zivot moje dece!