Etno kuća „Erić“
Kada iz Čačka krenete put Mrčajevaca, pre table koja označava početak Mrčajevaca, naići ćete na Etno kuću „Erić“, ugostiteljski objekat po kome se Mrčajevci sve više prepoznaju, mada, gledano po saobraćajnoj tabli objekat i nije u Mrčajevcima.
Istine radi, nije to više ni samo ugostiteljski objekat, jer je od 17. septembra 2009. godine, kada je Etno kuća počela sa radom, do sada narasla na čitavo etno domaćinstvo sa ugostiteljskim i smeštajnim kapacitetima.
– Kapacitet ugostiteljskog objekta povećan je proširenjem terase na još jedan nivo, a dogradnjom sale na spratu povećan je i kapacitet restorana unutra. U unutrašnjem dvorištu imamo objekte u kojima su kategorizovane sobe, a tu je i objekat namenjen za manje proslave. Radimo na tome da napravimo i atraktivan dvorišni sadržaj zanimljiv i za decu i za odrasle – kaže Marija Tomašević.
Etno kuća „Erić“ je porodični poslovni projekat u kome učestvuju otac Milun, majka Nada i njihova deca Marija i Nikola. Ni udeo baka Stane nije bez značaja jer je ona bila ta koja je davala dragocene savete za pripremanje tradicionalnih jela, po kojima je Etno kuća „Erić“ na daleko poznata.
– Posao smo razvijali spontano, možda i malo prebrzo sa investicijama, ali izborili smo se sa svim rizicima i sada kada nam isteknu krediti biće prostora za dalji razvoj – kaže Milun Erić, koji često kroz šalu ističe trpeljivost i marljivost svoje supruge Nade, koja kao pčela radilica po ceo dan „zuji“ po celom domaćinstvu i stiže da obavi sve poslove u svom domaćinstvu, kao i u poslovnom objektu.
Bez međusobnog razumevanja i sloge, ova porodica ne bi uspela da razvije porodični biznis u teškim ekonomskim vremenima. Ćerka Marija zadužena je za objekat „Etno kuća Erić“, a kada je prošla put od radnice do vlasnice objekta i postala poslovna žena u punom smislu te reči, učlanila se u Udruženje poslovnih žena „Nadežda Petrović“. U međuvremenu stekla je i svoju porodicu: supruga, ćerku i sina.
Brat Nikola opredelio se za posao kuvara i još kao učenik srednje škole osvojio nagradu „Zlatni lonac“ na mrčajevačkoj Kupusijadi. Usledile su i brojne druge nagrade na takmičenjima kuvara, pa dobijanje sertifikata „Asocijacije šefova kuvara Srbije“.
Etno kuća „Erić“ dobila je i sertifikat „Firma od poverenja“ i bonitetnu ocenu AA+, ali ono po čemu će zauvek ostati poznata je kuvani kupus iz zemljanog lonca, koji nije samo specijalitet u vreme Kupusijade, već tokom cele godine.
Za vreme trajanja ovogodišnje Kupusijade Marija, Nikola, Nada i Milun obeležavaju i deset gosina od početka rada Etno kuće „Erić“, pa je to i razlog više, naročito ako ste ljubitelj kupusa iz zemljanog lonca, da ako dolazite na Kupusijadu obavezno svratite kod Erića.
Ako „svadbarski kupus“ nije dovoljno primamljiv u ponudi su specijaliteti iz bakinog kuvara: sarme, gulaš, jagnjeće sarmice, teletina, kolenice, a tu su i domaći sokovi od zove, višnje, domaća rakija i na kraju da zasladite – slatko od maslačka.
Dobrodošli u Etno kuću „Erić“.
PR tekst
____________________________________________________________
Zanimljivo, u etno stilu.
Možda samo da se popločani te staze sa ciglama(ručno pravljene,tvrde) ili veliki stari biber crep na podu…da dobije na ptimungu, malo kolorit ih boja….
I one Info table , koje stoje na magistrali (važi i za druge ugostitelje) da dopune i na Engleskom, Rumunskom i dr. jezicima , jer ima tranzitnih turista oko Čačka sve više…
I da table lepse napišu…ove su vam neverovatno loše i bez stila
Čestitam porodici Erić, u ovim vremenima nije lako sve ovo izgraditi i održati kvalitet hrane koju nude. Svaka čast i hrabro i ubuduće.